Możesz mieć wypasionego bloga, którego podziwiają dosłownie wszyscy. Możesz zajmować pierwsze miejsca w Google na frazy po kilkadziesiąt tysięcy wyszukiwań miesięcznie. Możesz zarabiać tysiące z reklam, czy też kursów promowanych na blogu…

Możesz również wszystko to stracić w ciągu zaledwie jednej chwili.

Dlatego tak ważna jest ochrona treści i bezpieczeństwo całej twojej strony. To, że twój hosting oferuje różne zabezpieczenia wcale nie czyni twojej strony w 100% bezpiecznej, a zagrożenie w sieci rośnie w ostatnich miesiącach w podwojonym tempie. Fakt, że WordPress jest jednym z najbardziej bezpiecznych CMSów nie uchroni cię przed atakami hakerskimi.

Jeśli nie przykładasz wagi do zabezpieczenia swojej strony, pewnego dnia możesz być bardzo zaskoczony..

Do czego zmierzam? Lepiej szanuj swoją pracę i zabezpiecz swoje strony na WordPress’ie, bo zagrożenie jest coraz większe.

W Polsce bardzo mało mówi się o zabezpieczeniu WordPress’a. Być może dlatego, że Internet nawet 2 lata temu nie był tak dobrze rozwinięty, jak ma to miejsce dzisiaj. Liczba internautów w Polsce rośnie bardzo szybko, a co za tym idzie – liczba hakerów, wirusów i innych plugastw również.

Tym wpisem chciałbym otworzyć cykl postów o bezpieczeństwie WordPressa. Napiszę kilka artykułów, jak skutecznie zabezpieczyć bloga WordPress, a zwieńczeniem mojej pracy będzie Raport PDF, który otrzymasz po zapisaniu się na moją listę mailingową.

Wracając do meritum, chciałbym Ci przedstawić kilka kroków, które powinieneś wykonać, aby twój blog był zabezpieczony.